The Forge


Fa Készítése





Most a képen látható fa elkészítését írom le nektek dióhéjban, hogy én miként csinálom. Remélem a leírás érthető, világos és egyszerű lesz. Nem nagy ördöngösség elkészíteni, bár az alapanyagok beszerzése nem a legegyszerűbb, ha azonnal nincs kéznél.
Az alapanyagok, miket én használtam, a fa kialakításához tekercsek vezetékeit. Azért használom az alábbiakat, mert nekem ez volt, van kéznél, és ebből tudok építkezni. Egyébként ajánlom mindenkinek, hogy nézzen szét a padláson pincében, a legtöbb szemétből szépet lehet alkotni, álmodni.
Elsőként a vastagabb drótokból kettőt egymásra tekerek, majd egy harmadikat rátekerek, ebből képzem a törzsét a fának, ez a három drót adja nekem a vázát az egész fának. A hosszát nem írom le, mert ki-ki maga ízlése szerint készítse el a fát, ennek hossza pedig attól függ, mekkora fát kíván csinálni az ember, illetve milyet.
Ezt követően pedig a cvékonyabb drótból vágok le nagyjából harminc centis fadarabokat. Én azért ekkorákat, mert az én fám méreteihez ezek szükségesek. Eztán a két drótszál végét derékszögben meghajtom, hogy legyen fogás rajta, majd a képen látható módon összetekerem ezeket is. Ha kész egy ilyen szál, azt a fára tekerem, a gyökérzettől elindulva, egészen a lombok tetejéig. Nálam ez a fa adja az ágak, gallyak végeit. Az, hogy sokkal hosszabb lesz, nem gond, felhasználásra kerül a hulladék java része.egy apró jó tanács így az elején, ne tekerjük végig össze a két drótot, mivel nem tudjuk majd milyen hosszan lesz rá szükség, menet közben kényelmesen lehet még növelni az összetekert hosszt.
Egy ág két drótpárt kap kiindulásnak, ezeket a méretre vágott vastagabb drótszál végén szintén összetekerem.Ezt a folyamatot elvégzem mind a három ággal, melyet csináltam. Itt leszögezném, hogy kiindulásnak lehet több illetve kevesebb vastag dróttal is dolgozni, ez csak a vastagabb ágak számát adja. Ám itt leszögezném, hogy sokkalta szebb a több ágú, gallyú fa, ám sokkal nehezebb dolgozni vele, mivel minden egyes már kész ág és gally is útban van a későbbiek során, ez igaz a bevonásra, alakításra és festésre is.
Miután mindezzel megvagyok, méretre vágom a gallyak végeit, majd meghajtogatom őket, hogy legyenek kicsit szabálytalanabbak, valamint eligazgatom, hogy nagyjából felfelé álljanak. A levágott végeket most használom fel újra, készítek még drótpárokat, melyek már nem a gyökérzettől indulnak el, hanem a törzs aljától, valamint már nem csak drótpárokat, hanem drótszálakat is tekerek a fára, hogy alacsonyabb ponton is legyenek vékony ágak, gallyak.
sajnos a kép nem túl jól sikerült. Ez azért nem került kijavításra, mert már csak a gépen ellenőriztem, amikor már nem tudtam szétszedni a fát, de a lényeg látható lesz így is. A vékony drótpárokat, melyeket hagytam hosszan lelógni a gyökérzetnél, levágom megfelelő méretre, és nagyjából fél centis darabot pedig lefelé hajtom, ezt követően állítom rá a polisztirol lapra, melyet aztán méretre is vágok, nagyjából körbevágom a fát, úgy, hogy az így kapott talp széle semmiképp sem legyen függőleges.
Ezt követően kész van a fa váza, már csak be kell burkolni. Én ezt modellező gipsz segítségével csinálom, melyet kicsit hígra keverek, így nem szádar be olyan hamar. Fontos, hogy a gallyakat nagyon vékonyan kenjük be csak, a festés miatt. A törzset lehet szabadabban, vastagabban is. A képen látható a folyamat és a végeredmény is. A bevonás után én általában egy napot szoktam hagyni állni, hogy biztos jól megszáradjon, ezt követően végzem el csak a következő műveleteket.
Most, hogy már kész a modell, kezdetét veheti a díszítés, szépítés. Elsőként fekete spray-vel fújom le. Sima festékboltban is kapható 1000 Ft-os festékről van szó. Én meg vagyok elégedve vele, viszonylag gyorsan szárad. Eztán két színt viszek a fára magára. Sötét barna félszáraz ecsetelés. Ami azt takarja, hogy nem törlöm le szárazra az ecsetet, csak vékony festékréteg van rajta, és úgy kenem le a törzset, ahogy a képen is látható. A földet barna és fekete keverékével festem le.
Eztán világosabb barnával festem le a törzset. Ez már ténylegesen szárazecsetelés. Csak finomabban hordom fel a réteget, hogy csak a kiálló részeket emeljem ki. Így három féle színből áll a fa. Jól látszódnak a mélyedések, és a vésetek is, melyek a kérget mintázzák. Sajnos a képek nem lettek jók, de ez ismét csak a gépen derült ki. Azért valamennyire látható.
A végső simítások az avar elkészítése. Az avart én magam kevertem. Szárított színes virágszirmok, melyeket összemorzsoltam és összekevertem, ez lett az eredménye.
A gombákat pedig folyékony ragasztóval és fogpiszkálóval csináltam. Nagyobb cseppet folyattam a fogpiszkáló végére, és hagytam, hogy megszáradjon, eztán befestettem és belenyomtam a talajba, majd ragasztót kentem a "földre" és rászórtam az általam készített avart. Remélem tetszik a végeredmény, és tudtam hasznos információval szolgálni.